Main menu

Poznajmy się

Poznaj nas bliżej, zanim my poznamy Ciebie i Twoje zwierzęta!

Anna Wenerowicz i Łukasz Matras
Od 2002 roku jesteśmy parą, którą połączyła wspólna pasja – miłość do zwierząt, praca – weterynaria oraz ukochany syn – Jaś. W zawodzie lekarzy weterynarii działamy od 2007 roku. W 2017 roku zakończyliśmy pozytywnie zdanymi egzaminami 3 letnie studia specjalizacyjne uzyskując tytuły: Specjalista chorób psów i kotów ( Ania) i Specjalista chorób przeżuwaczy (Łukasz).

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu właścicieli zwierząt gospodarskich oraz pielęgnując i rozwijając zainteresowania, w 2007 roku, w Grudusku otworzyliśmy gabinet weterynaryjny Taurus skierowany wyłącznie dla nich. Rok później, w Czernicach Borowych powstał kolejny gabinet weterynaryjny dla zwierząt gospodarskich. W 2013 roku założyliśmy naszą pierwszą lecznicę dla zwierząt w Ciechanowie.

Wraz z naszym zespołem staramy się, aby nie tylko jakość usług i oferta naszych gabinetów były na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim, by Państwo i Wasze zwierzęta czuli się u nas bezpiecznie.

Dlaczego weterynaria?

Obydwoje wynieśliśmy szacunek i sympatię do zwierząt z domów rodzinnych. Łukasz kontynuuje rodzinne tradycje weterynaryjne.

U mnie, obok całego zwierzyńca okresowo kurowały się dzikie ptaki z różnymi deficytami zdrowotnymi, a także całkiem zdrowe kurczęta i przepiórki oraz napotykane na drodze jeże. A wszystko to w warszawskiej kawalerce… Pierwszej pomocy quasi-weterynaryjnej udzieliłam w wieku lat 3, odbierając poród u naszej domowej kotki. Nie było więc dla nikogo wielkim zaskoczeniem, że decyzję o weterynarii podjęłam już pod koniec podstawówki.

Nasze drogi zawodowe

W 2001 roku zdobyliśmy indeksy warszawskiej SGGW – obydwoje na kierunku weterynarii. W trakcie studiów pracowałam w całodobowych klinikach weterynaryjnych w Warszawie – w ARSWECIE dr Kotomskich i w Klinice Małych Zwierząt na Trakcie Lubelskim dr Moniki Tyszkiewicz. Po zakończeniu studiów rozpoczęłam staż na Trakcie – do dziś pozostaję z kliniką w zawodowych kontaktach.

Łukasz natomiast w trakcie studiów podjął decyzję, że chce zająć się bujatryką, czyli leczeniem bydła. Po ukończeniu studiów skończył kurs inseminacyjny i wyjechał do Sokołowa Podlaskiego i Brańska na staże, a następnie podjął pracę w rodzinnych okolicach. Szybko uzyskał zawodową samodzielność i założył swój pierwszy własny gabinet.

W trakcie tych lat staraliśmy się na bieżąco uzupełniać wiedzę zawodową, biorąc udział w licznych konferencjach, sympozjach i szkoleniach. Do dziś uczestniczymy w nich kilka razy w roku, wybierając głównie bliższe naszym specjalnościom. Wszystkich zdobytych certyfikatów i dyplomów nie wieszamy na ścianach – tam mamy zdjęcia ukochanych, wdzięcznych pacjentów!

Nasze plany

Wiemy, jak nieprawdopodobna jest biologia. Mamy świadomość, że możliwości regeneracyjne żywych organizmów, procesy w nich zachodzące, a także różnorodność i niekiedy nieprzewidywalność reakcji jest tak duża, że aby posiąść choć niewielką część tej wiedzy konieczne jest stałe dokształcanie.

Co jeszcze chciałbyś o nas wiedzieć?

Prywatnie jesteśmy opiekunami suczki Wilczaka Czechosłowackiego, pieska Amigo i dwóch Straszyków Olbrzymich. Mamy też poza weterynarią podobne zainteresowania i pasje. Lubimy podróże, zwłaszcza te na własną rękę – z plecakiem, nierzadko autostopem, a czasem rowerami. W wolnych chwilach wsiadamy do naszego terenowego auta i ruszamy tam, gdzie kończy się asfalt…

Gabinety weterynaryjny Cavia i Taurus – miejsca, gdzie weterynarze
w Grudusku, Ciechanowie i Czernicach Borowych traktują Twoje zwierzę jak równego sobie!

Dodaj komentarz