Main menu

Microchipy

Oprócz bardzo przydatnej, informującej o tożsamości psa rabieski w lecznicy dla zwierząt w Ciechanowie proponujemy także oznakowanie Twojego pupila za pomocą microchipu.

Co to takiego?

Microchip to urządzenie wielkości ziarenka ryżu – mikroprocesor, który wszczepia się za pomocą specjalnej igły i strzykawki pod skórę zwierzęcia. Zabieg wszczepiania jest bardzo prosty i niemal bezbolesny, ponieważ przebiega podobnie do iniekcji szczepionki. W dodatku jest całkowicie bezpieczny, ponieważ microchip wykonany jest z obojętnych dla organizmu materiałów, które nie powodują żadnych odczynów czy infekcji.

Raz zaczipowane zwierzę posiada mikroprocesor przez całe życie i jest dzięki niemu identyfikowalne. Posiadając czytnik microchipów, można odczytać z niego unikalny numer złożony z 15 cyfr, który wpisywany jest do książeczki zdrowia oraz paszportu zwierzaka. Numer warto też zarejestrować w bazie internetowej – w przypadku nieodpłatnego chipowania psów z terenu miasta lub gminy objętych takim programem rejestracja odbywa się automatycznie.

Dlaczego warto?

Dzięki microchipowi:

  • masz pewność, że nawet przy zgubieniu zawieszki, zwierzak będzie łatwy do zidentyfikowania,
  • w razie zaginięcia ewentualny znalazca może szybko sprawdzić, do kogo należy zwierzę oraz czy posiada wszystkie ważne szczepienia i odrobaczenia,
  • w sytuacjach spornych (na przykład, gdy znalazca nie chce zwrócić zwierzęcia prawowitemu właścicielowi) łatwo sprawdzić, do kogo rzeczywiście należy pies lub kot,
  • jeśli Twój pupil trafi do schroniska, dużo szybciej wróci do domu.
Lecznica dla zwierząt w Ciechanowie – zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz