Main menu

Program Rabiesek

Zarejestruj Rabieskę w Europejskiej Bazie Zwierząt i bądź spokojny o bezpieczeństwo swojego pupila!

Co to takiego?

Program Rabiesek przeprowadzany we współpracy z findmypet.eu to inicjatywa, która ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa Twojemu zwierzęciu. Dzięki darmowej rejestracji w internetowej, wielofunkcyjnej bazie w razie zaginięcia Twój pupil ma szansę łatwiej i szybciej wrócić do domu.

Rabieska to mała kolorowa zawieszka do obróżki w formie medalika, która informuje o odbytym aktualnym szczepieniu zwierzęcia. Na rabiesce znajduje się deklaracja i rok szczepienia oraz unikalny numer identyfikacyjny. Dodatkowo umieszczamy na niej dane kontaktowe lecznicy, w której dokonano szczepienia. Rabieskę rejestruje się bezpłatnie i za zgodą właściciela w Europejskiej Bazie Zwierząt, gdzie nadana zostaje Twojemu pupilowi międzynarodowa tożsamość.

Dlaczego warto?

Europejska Baza Zwierząt to:

  • większa szansa na szybki powrót pupila do domu – znalazca może zidentyfikować zwierzę po wpisaniu w wyszukiwarce indywidualnego numeru umieszczonego na rabiesce, po czym skontaktować się z Tobą lub naszą lecznicą,
  • łatwy, 24-godzinny dostęp do bazy, w której umieszczone są informacje o Twoim zwierzaku i jego zdjęcia – w razie zaginięcia możesz w kilka chwil stworzyć i rozesłać w internecie informację o zaginięciu wraz z plakatem ogłoszeniowym, na którym znajdzie się mapka oraz zdjęcie psa,
  • wygodne urządzenie, które przypomni Ci o nadchodzącej dacie szczepienia przeciw wściekliźnie.

Jak zarejestrować zwierzę?

Każdy piesek zaszczepiony u nas przeciw wściekliźnie bezpłatnie otrzymuje rabieskę. Zawiera ona indywidualny kod, pod którym zwierzak zostaje zapisany w systemie komputerowym naszej lecznicy.

Za Twoją zgodą (po otrzymaniu pisemnej zgody na umieszczenie danych osobowych właściciela) lekarz może również zarejestrować numer identyfikacyjny psa oraz jego dane w bazie internetowej – Europejskiej Bazie Zwierząt.

Jeśli nie zdecydujesz się na to w lecznicy, możesz zrobić to także sam – wejdź na stronę www.findmypet.eu i dowiedz się więcej o szczegółach rejestracji!

Gabinet weterynaryjny, Ciechanów – zapraszamy!

Dodaj komentarz